עריכת ייפוי כח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך

האפשרות לעריכת ייפוי כוח מתמשך, מגלמת את המהפכה הגדולה של השנים האחרונות בתחום האפוטרופסות ובכל הקשור לאפשרות הניתנת לאדם להביע את רצונו מראש ולדאוג כי חייו ימשיכו להתנהל כרצונו גם כאשר הגיע לרגע שאינו יכול עוד לקבל החלטות בעצמו, אם בשל מצב של זקנה ואם בשל כל סיבה אחרת.

לסרטון הסבר קצר מטעם משרד המשפטים לחץ כאן

 במידה ואתם מעוניינים בעריכת ייפוי כח מתמשך, עו"ד שי וייסבוך הינו עו"ד המוסמך בעריכת ייפוי כח מתמשך ואנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולקבל פרטים נוספים .

לתעודת ההסמכה של עוה"ד שי וייסבוך לחץ כאן

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי אשר מהווה למעשה חלופה יעילה למינוי אפוטרופוס לאדם שאינו יכול עוד לדאוג לעצמו. במסגרת עריכת ייפוי כח מתמשך משאיר אותו אדם הוראות כיצד יש לנהוג בו כאשר לא יוכל עוד לקבל החלטות בעצמו ומאפשר התנהלות קלה ויעילה המאפשרת לפעול בהתאם לרצונות שהשאיר אותו אדם מבעוד מועד וזאת ללא הבירוקרטיה הקשה הכרוכה הן בעצם מינוי האפוטרופוס והן במסגרת פעילותו.

ייפוי הכוח המתמשך, מאפשר לכל אדם בגיר לקבוע מראש מי יטפל בענייניו בעתיד ואיך יטופלו ענייניו, אם וכאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו. ייפוי כוח מתמשך יכול להתייחס לעניינים רפואיים, אישיים או רכושיים והוא יכול לכלול גם "הנחיות מקדימות", בהן מייפה הכוח יבהיר כיצד הוא מבקש ממיופה הכוח לפעול בעתיד.

משרדנו מזמין אתכם לקחת אחריות על עתידכם ולערוך ייפוי כוח מתמשך, באופן מקצועי ובליווי אישי !

מי זכאי לערוך ייפוי כוח מתמשך?

כל אדם המעוניין לקבוע מראש מי יקבל בשמו החלטות בעתיד או אלו החלטות יתקבלו בשמו בעתיד כשלא יוכל לקבלן בעצמו, זכאי לערוך ייפוי כוח מתמשך.

על האדם לעמוד בשני התנאים הבאים:

 • הוא מעל גיל 18.
 • הוא מבין את המשמעות של ייפוי הכוח המתמשך, מטרותיו ותוצאותיו (אם מדובר באדם עם מוגבלות, הכוונה היא שהוא מסוגל להבין זאת בהינתן ההתאמות הנדרשות למצבו).

 מיהו מיופה הכוח?

מיופה כוח הוא האדם שהוענקה לו הסמכות לקבל החלטות בשמו של מי שמינה אותו באמצעות ייפוי הכוח המתמשך. הוא רשאי לקבל כל החלטה ולבצע כל פעולה בעניינים שהוסמך להם בייפוי הכוח, למעט סייגים מסוימים הקבועים בחוק ולמעט פעולות שיש לבצען באופן אישי (מתן גט, הצבעה בבחירות וכדומה). חובה לקבל את הסכמתו של מיופה הכוח למינויו על ידי מייפה הכוח ולא ניתן להכריח אותו לשמש מיופה כוח.

למיופה כוח בייפוי כוח מתמשך יכול להתמנות כל אדם, למעט מי שמתקיים לגביו אחד מהתנאים הבאים:

 • הוא מתחת גיל 18.
 • הוא אדם שמונה לו אפוטרופוס.
 • ייפוי כוח מתמשך שהוא ערך עבור עצמו נכנס לתוקף (כלומר מישהו אחר מקבל את ההחלטות בשמו בעניינים מסוימים).
 • הוא מטפל רפואי, סוציאלי, סיעודי או שיקומי בתשלום של האדם הממנה (למעט קרוב משפחה).
 • הוא מספק לאדם הממנה מקום מגורים בתשלום (למעט קרוב משפחה).
 • הוא כבר מונה כמיופה כוח ל-3 אנשים שאינם בני משפחתו.
 • הוא עורך הדין שהחתים על ייפוי הכוח המתמשך.
 • מדובר בייפוי כוח מתמשך רפואי והוא בעל מקצוע שהחתים על ייפוי הכוח הזה (רופא/פסיכולוג/אח/עו"ס).
 • למיופה כוח לענייני רכוש לא יוכל להתמנות מי שקיים לגביו אחד התנאים האלה: מי שהוכרז פושט רגל על ידי בית המשפט (ולא ניתן לו הפטר); ומי שהוכרז כלקוח מוגבל חמור על ידי בנק ישראל.

במידה ואתם מעוניינים בעריכת ייפוי כח מתמשך, עו"ד שי וייסבוך הינו עו"ד המוסמך בעריכת ייפוי כח מתמשך ואנו מזמינים אתכם ליצור קשר ולקבל פרטים נוספים .