חיובים רטרואקטיביים בארנונה

אחד העניינים שבהם עסק ועוסק משרדנו בצורה אינטנסיבית במיוחד הוא כל נושא החיובים הרטרואקטיביים בארנונה שרשויות מקומיות מטילות על נישומים. משרדנו, אשר ייחודיותו היא טיפול בענייני ארנונה, פועל בפריסה ארצית ומכיר את חוקי הארנונה תקנות הארנונה ופסקי דין (המתפרסמים חדשות לבקרים) לעומקן ולרוחבן בכל רשות מקומית. עד היום משרדנו חסך ללקוחותינו בתחום הארנונה עשרות מיליוני שקלים.

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר לשלוח למשרדנו את דרישת התשלום לניתוח ראשוני ללא כל תשלום או התחייבות להמשך.

בכל הקשור לחיובים רטרואקטיביים בתי המשפט קבעו כי הכלל הוא שאין לחייב בארנונה באופן רטרואקטיבי. יחד עם זאת, קבעה ההלכה חריגים שונים אשר בהתקיימם רשאית הרשות המקומית לחייב רטרואקטיבית למשך 7 שנים לאחור ולעיתים אף יותר.  בהרבה מן המקרים נבדקת "אשמתו" של הנישום בכך שלא חויב עד כה בחיובים אשר היה אמור להיות מחויב בהם אל מול "אשמתה" של הרשות המקומית ולכן משרדנו מנהל ומתחזק ארכיון מסודר ובו אינספור תקדימים בנושא המתאימים לתרחישים השונים.

חיובים רטרואקטיביים יכולים להיות "יקרים מאד" באשר הם נפרסים על פני שנים רבות ומשכך טיפול בחיובים מסוג זה, אשר עלולים להגיע למיליוני ואף עשרות מיליוני ש"ח, חייב להיעשות ע"י משרד המתמקד בענייני ארנונה ובעל ניסיון רב בטיפול בחיובי ארנונה רטרואקטיביים,  ניסיון מסוג זה קיים במשרדנו בשפע.

לצערנו, אנו רואים לא מעט פסקי דין שבהם  צעד אחד שאינו נכון בסבח הפרוצדורות של דיני הארנונה בכלל והחיובים הרטרואקטיביים בפרט הביא לחיובים אדירים שלא לצורך.

חיוב רטרואקטיבי דורש טיפול נכון אך גם מיידי. אי טיפול בעניין וישיבה בחיבוק ידיים פותח לרשות מקומית פתח לטעון טענות כמו איחור בהגשת ההשגה או איחור בפנייה לביהמ"ש ועל-כן רצוי כבר בתחילת הדרך להגיע להסכמות עם נציגי הרשות המקומית בכל הקשור למועדים אלה.  

משרדנו בעל ניסיון של כ 20 שנים בטיפול בחיובים רטרואקטיביים, לעיתים בסכומים אדירים, אנו מכירים את ההלכה לעומקה ולרוחבה בכל רשות מקומית, ואנחנו נוכל לייצג אתכם מול הרשויות המקומיות ולהביא לכם את החיסכון המקסימלי האפשרי.

אנו מזמינים אתכם ליצור קשר. במידה וקיבלתם חיוב רטרואקטיבי ניתן לשלוח למשרדנו את דרישת התשלום לניתוח ראשוני ללא כל תשלום או התחייבות להמשך.

ראו גם:

הפחתת ארנונה

הפחתת ארנונה לעסקים

השגה על ארנונה

סיווגי ארנונה

ארנונה לנכסים ריקים

התיישנות חובות ארנונה

גביית ארנונה מבעליה של חברה בע"מ

פרסומים בתקשורת

תיקים לדוגמא במשרדנו

פסקי דין ארנונה